Η 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής έχει ολοκληρωθεί και ως Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων νιώθουμε αγανάκτηση και αηδία για τη συνεχή και προκλητική διαμόρφωση αποτελεσμάτων εις βάρος της ομάδας μας απο ανεκδιήγητες και αισχρές διαιτητικές αποφάσεις.Η συμμετοχή στη Γ Εθνική είναι ένα όμορφο ταξίδι για την ομάδα μας και το μικρό χωριό μας.Αφήστε μας όμως να το ζήσουμε και να το χαρούμε.Παρακάτω ακολουθεί αναλυτική παρουσίαση των διαιτητικών εγκλημάτων σε κάθε παιχνίδι της ομάδας μας.Πλέον έχοντας επιδείξει τεράστια υπομονή πιστεύουμε ότι σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.Και επειδή η εικόνα είναι αδιάψευστος μάρτυρας το dvd με τις επίμαχες φάσεις θα σταλεί στην Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία,που αποδεικνύεται οτι το μοναδικό που δε δικαιούται να ευαγγελίζεται είναι η αξιοκρατία και η βελτίωση του επιπέδου στο ελληνικό ποδόσφαιρο.Αναλυτικά:

1η αγωνιστική:Στο 82ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με τη Νάουσα,με το σκορ στο 1-0 υπέρ της ομάδας μας,δύο παίκτες της αντίπαλης ομάδας συγκρούονται εντός της περιοχής μας.Ο διαιτητής με τη συνδρομή του επόπτη υποδεικνύει πέναλτι,το οποίο για καλή μας τύχη απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας.
2η αγωνιστική: Στον εκτός έδρας αγώνα με τον Καμπανιακό και ενώ το σκορ είναι 0-1 υπέρ μας στο 80ο λεπτό ο αμυντικός του Καμπανιακού κάνει κακή εκτίμηση της μπάλας και παίζει την μπάλα με το χερί εντός περιοχής.Προς έκπληξη όλων ο διαιτητής δε δίνει τίποτα.
3η αγωνιστική:Στο 70ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με τον Ηρακλή και με το σκορ στο 1-1 ο επιθετικός μας ανατρέπεται απο τον τερματοφύλακα εκτός περιοχής ενώ τον έχει προσπεράσει.Ούτε φαουλ ουτε δεύτερη κίτρινη(κόκκινη) στον αντίπαλο τερματοφύλακα.Στο 88ο λεπτό του ίδιου αγώνα ο διαιτητής υποδεικνύει παράβαση εκτός περιοχής σε χέρι αμυντικού μας πηγαίνοντας μάλιστα και στο σημείο της παράβασης.Αμέσως μετά αναίτια εντελώς συμβουλεύεται τον επόπτη που δεν έχει οπτική επαφή με τη φάση ενώ ο ίδιος είναι στα δύο μέτρα και αλλάζει την απόφαση του σε πέναλτι απο το οποίο προήλθε και η ήττα της ομάδας μας με 1-2.
6η αγωνιστική:Στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Εδεσσαικό με το ματς να είναι στο 0-3 στο 43 και στο 45 ο ποδοσφαιριστής μας Ταταρίδης δέχεται δυο ανύπαρκτες κίτρινες κάρτες και αποβάλλετται.Μάλιστα τουλάχιστον στην πρώτη περίπτωση δεν υπάρχει ούτε φαουλ.Γενικά μια πολύ κακή διαιτησία για την ομάδα μας.
7η αγωνιστική:Στο 44ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με την Α.Ε. Καρίτσας και με το σκορ να είναι στο 0-1 δε δίνεται πέναλτι σε ανατροπή ποδοσφαιριστή μας απο πίσω και ενώ είναι έτοιμος να σκοράρει.
8η αγωνιστική:Τρομερά πράγματα απο τον πρώτο επόπτη του εκτός έδρας αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα.Με το σκορ να είναι στο 1-0 ο ποδοσφαιριστής μας Κουκουράκης σημειώνει τέρμα καλυπτόμενος απο
τουλάχιστον δύο αμυντικούς του Αγροτικού Αστέρα,το οποίο ακυρώνεται ως οφσαιντ.
9η αγωνιστική:Στο 38ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με τον Άρη Παλαιοχωρίου υποδεικνύεται προς έκπληξη όλων πέναλτι εις βάρος της ομάδας μας την ώρα που ο επόπτης σηκώνει τη σημαία υποδεικνύοντας επιθετικό φαουλ υπέρ της ομάδας μας.Για τα ανύπαρκτα οφσαιντ εις βάρος μας και στα δύο ημίχρονα ούτε λόγος.
10η αγωνιστική:Στο 32ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με την Αριδαία ο αντίπαλος αμυντικός με βουτιά ανακόπτει με το χέρι σουτ της ομάδας μας.Στο 60ο λεπτό ένας ανεκδιήγητος διαιτητής δίνει κορνερ σε φάση που ο αντίπαλος παίκτης βγαίνει μόνος του με την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.Μια υπόδειξη που επιφέρει την αποβολή παίκτη μας με απευθείας κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία.
11η αγωνιστική:Το συγκεκριμένο οφσαιντ δε θα υποδείκνυε ούτε ο πρόεδρος του Πιερικού.Σκορ 1-1 και ο ποδοσφαιριστής μας Καπετάνος καλύπτεται δύο μέτρα απο δύο τουλάχιστον παίκτες του Πιερικού και κάνει το έγκλημα να σκοράρει.
Αυτές είναι μόνο ενδεικτικές φάσεις άθλιων διαιτησιών εις βάρος της ομάδας μας.