Ένα ακόμη μετάλλιο με πολλές υποσχέσεις για το μέλλον κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Χαμαλίδης κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στο G1 βαθμολογούμενο Belgian Open. Ο Κωνσταντίνος συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στο βάθρο σε όλες της διοργανώσεις κάτι που του αξίζει δικαιωματικά λόγω της προσπάθειας που κάνει.Mε μια ανάρτηση στην σελίδα του στο Facebook ο σύλλογος του Φίλιππου συνεχάρη τον Πολυνίκη αθλητή του.

Α.Σ Φιλιππος Αλεξανδρειας:

Για 8η συνεχόμενη φορά το 2018 ο αθλητής του συλλόγου μας κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των νικητών σε ένα από τα δυσκολότερα G1 πρωταθλήματα στο κόσμο με συμμετοχή 1250 αθλητών ο Χαμαλίδης Κωσταντίνος μετά από 4 δύσκολους αγώνες όπου κέρδισε το Βέλγο αθλητή στο δεύτερο αγώνα επικράτησε ενάντια στο Γάλλο αθλητή κερδίζοντας στο τρίτο αγώνα τον Άγγλο αθλητή κατάφερε να κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο χάνοντας από το Πολωνό αθλητή 6-5 και να ανέβει στο βάθρο των νικητών για ακόμη μια φορά